انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران
صفحه اصليدرباره انجمنارکان انجمنعضویت در انجمنارتباط با انجمننقشه سایتپیوندهای مرتبط
صفحه اول
تماس با ما
RSS
دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩  -  
 » 
منوی اصلی
تبلیغات
 کانال تلگرامی انجمن اسلامی جامعه پزشکی اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

عضویت در سایت
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > پیام سید محمد خاتمی به بیست و پنجمین مجمع انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

مجمع بیست و پنجم :

پیام سید محمد خاتمی به بیست و پنجمین مجمع انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

برگزاری مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی رویدادی است مبارک در عرصه حیات اجتماعی ملتی که مردمسالاری سازگار با دین را تجربه می‌کند و گواه شایستگی یک نهاد مدنی که توانسته است طی سالیان دراز با حضور بخشی از نخبگان خدمتگزار مردم بر رونق فعالیت‌های مدنی بیفزاید و وفادارانه به آرمان‌های انقلاب اسلامی و تلاش برای تأمین مطالبات بحق مردم در انجام وظایف سنگین خود کوشا باشد.

جامعه پویای ما نیازمند حضور و فعالیت تشکل های مدنی و احزاب است. و جامعه رو به آینده نیز باید با استقبال از این تشکل‌ها عزم خود را بر استقرار و استحکام پایه‌های سامان و نظام مردمی نشان دهد و عزم و ارادهٔ خود را از جمله از طریق این نهادها اظهار و اعمال کند. از سوی دیگر نهادهای مدنی نیز باید پایه‌های مردمی خود را مستحکم کنند. یعنی در راهبرد و راهکارهای خود باید این امر خطیر را در نظر داشته باشند که از بخش‌‌هایی از جامعه و به یک معنی همهٔ جامعه، نمایندگی می‌کنند و بازتاب دهندهٔ آرمان‌ها و مطالبات ملتندلاجرم در مرامنامه و اساسنامه خود بر اهداف بلندی که ملت داشته و دارد و نیز بر مبانی انقلاب و حرکت ملت تأکید کنند و مطالبات مردم و حقوق شهروندان و مصلحت کشور و جامعه را بطور کلی (و به تناسب هویتی که هر نهاد خاص دارد مطالبات و حقوق ومصلحت بخش خاصی که از آن نمایندگی می‌کند) مد نظر داشته باشند و برای تأمین آن برنامه‌ریزی کنند.

تردیدی نیست که در جامعه کمبودها و نارسايی‌هایی وجود دارد که احیاناً مردم از آنها ناراحتند و بخصوص بخش های محروم‌تر جامعه دچار مشکلات بزرگی هستند و نخبگان هم به نحوی از مسائلی رنج می‌برند. البته بخشی از آنها خارج از ارادهٔ نهادهای مسئول و دارای علل و عوامل تاریخی و بین‌المللی متناسب با شرایطی است که کشور در آنبسرمی‌برد. ولی بخش‌های دیگری به ضعف‌های ساختاری کشور و نیز برنامه‌ها و مدیریت‌ها و رفتار مسئولان و مسئولیت‌هابرمی‌گردد که در این موارد انتقاد صحیح و حتی الامکان با ارائهٔ راه حل‌های کارشناسانه اعتمادساز است.

آنچه باید مد نظر همهٔ ما بخصوص نهادهای مدنی باشد حقوق مسلم مردمی است که صاحب اصلی انقلاب و کشورند و مطالباتی که دارند. تلاش برای شناخت مطالبات مردم و درخواست از مسئولانی که برآمده از ارادهٔمردمند به پاسخگویی به آنها در عین حال تلاش برای روشن و آگاه کردن هر چه بیشتر مردم، تا اولاً میان نیازها و مطالبات اصلی و مطالبات فرعی تفکیک قائل شوند ثانیاً توقع از حکومت در حد امکانات و شرایطی باشد که هست و کشور و جامعه در آن بسرمی‌برد.

خواست همهٔ ما توان و اقتدار ملت و سربلندی جمهوری اسلامی و تأمین نیازهای معنوی و مادی مردم و نگاه داشت کشور از گزند توطئه‌های فراوان علیه انقلاب و ملت و حرکت صحیح در جهت توسعهٔ پایدار و عدالت بنیاد است. اعتماد متقابل ملت و دولت (بطور عام) عامل اصلی رسیدن به این خواست مهم است.

برای همهٔ عزیزان سلامتی و کامروایی در همه عرصه‌ها و همهٔ زمان‌ها از خداوند منان مسألت می کنم.

سید محمد خاتمی

دی ماه ۱۳۹۶


١٤:٤٦ - جمعه ٨ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٣٣٩    /    تعداد نمایش : ٧٥٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: