انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران
صفحه اصليدرباره انجمنارکان انجمنعضویت در انجمنارتباط با انجمننقشه سایتپیوندهای مرتبط
صفحه اول
تماس با ما
RSS
دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩  -  
 » 
منوی اصلی
تبلیغات
 کانال تلگرامی انجمن اسلامی جامعه پزشکی اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

عضویت در سایت
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > به مناسبت سال نو و هشدار در زمینه تخریب دولت


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه انجمن اسلامی جامعه پزشکی:

به مناسبت سال نو و هشدار در زمینه تخریب دولت

 

 

انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران با صدور بیانیه یی به مناسبت آغاز سال نو،  با نقد  تخریب دولت به حمایت و دفاع  از عملکرد دولت روحانی پرداخت  متن کامل بیانیه به شرح زیر می باشد:

آغاز سال نو و بهار طبیعت را خدمت هموطنان عزیز شادباش و تبریک می گوییم و آرزوی سالی سرشار از موفقیت و سربلندی برای ملت بزرگ و کشورعزيزمان ایران داریم
سال ۹۵ با تمام فراز و نشیب های خود آرام گرفت و به خاطرات و تاریخ ما پیوست، و از آن یادهای تلخ و شیرین برجای مانده، حوادثی که کام جامعه را تلخ کرد و تلاشهایی که امید به آینده را برای ملت زنده نگاه داشت.
 سالی که برای ملت ما با از دست دادن شخصیت های بی بدیل مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی و حضرت آیت الله موسوی اردبیلی و درگذشت هنرمندان و چهره های علمی و مدنی همراه بود، و شاهدحوادث تلخی مانند تصادف قطار مسافربری، حادثه ی ساختمان پلاسکو و.... برای بخشی از هموطنانمان بودیم که خاطر جامعه را مکدر ساخت. و از دیگر سو امید به  تداوم حرکت در مسیر بهبود وضعیت برای رشد و تعالی جامعه بخشی از این تلخی ها را به حاشیه برد
از سال ۹۵ که درگذریم در آستانه ی سال سرنوشت ساز دیگری قرار گرفته ایم، سالی که مهمترین رخداد آن انتخابات ۲۹ اردیبهشت خواهد بود که می تواند سرفصل جدیدی از تداوم راهی بسوی فرداهای روشن جامعه ایرانی در میان موج موانع و تنگنا ها باشد.
انتخاباتی که می تواند برگزیدن تداوم راهی در ادامه ی بازسازی کشور پس از ۸ سال  سوء مدیریت پیش از 92 باشد.  یقینا دریچه ی ورود به بحث انتخابات و برگزیدن راه جدید و یا تداوم  مسیر فعلی تنها از منظر نقد عالمانه و منصفانه شرایط امروز و دیروزکشور مُیسر خواهد شد. امروزه جای خوشبختی و امیدواری است که جریان آزاد رسانه یی و دسترسی به اخبار و اطلاعات و آمارهای مستند، فرصت نفی و اثبات سلیقه یی  را از تریبونهای مختلف سلب کرده است.

نادیده انگاشتن موفقیت های دولت روحانی و بزرگنمایی کمبودها:
متاسفانه اندکی پس از شروع بکار دولت یازدهم و بطور خاص پس از موفقیت تاریخی برجام، شاهد تخفیف موفقیت های دولت روحانی و بزرگنمایی کمبودهایی بوده ایم که اغلب ریشه در مدیریت قبل از دولت یازدهم داشته و کمتر شاهد نقد منصفانه و مستند از عملکرد دولت با هدف بهبود وضعیت عمومی کشور بوده ایم  در این میان صدا و سیما و نیز برخی تریبونهای انتصابی، بجای واقع نگری و همراهی با دولت در مسیر سازندگی،  در قامت رقیبی غیر منصف به نقد غیر مستند و یکسویه از دولت پرداخته و میدانداری کرده اند، وبا برش مقطعی و کاملا سلیقه ایی از زمان، فضا و واقعیات جامعه ایران را چنان می نمایانند که انگار مدیریت کشور با  دولت یازدهم شروع شده و دولت نه میراثدار مدیریت پیش از خود، که به تنهایی خالق تمام مشکلات پیش و پس از 92 بوده است.
خوشبختانه نه دولت و نه حامیان آن هیچگاه مدعی و مدافع  بی نقص و بی نقد بودن عملکرد خود نبوده اند، اما تناقض های رفتاری و گفتاری برخی منتقدین دولت و استاندارد های دوگانه ی آنها در برخورد با دولتهای مختلف، سبب ایجاد  تلقی  و ذهنیت جهت دار و غرض ورزانه بودن این موضع گیریها شده است.
   مرور گذشته و عملکرد دولتهای نهم و دهم  و نیز سکوتهای توام با حمایت از آن، صحبت های امروز در نقد دولت را نه از سر دلسوزی و نگرانی که جهت دار و هدفمند در جهت تضعیف دولتی  می داند که در حد توان و حتی بیش از ظرفیت ها و امکانات خود، ضمن آوار برداری از  مصائب گذشته، در جهت بازسازی و بهبود وضعیت تلاش  نموده است.
هرچند چنین نگرش و پرداختن های غیر منصفانه تاثیر گذاری و شنیده شدن چنین  نقدهایی را در ذهن جامعه به حاشیه رانده است، اما باید در دفاع از واقعیت ها، به برخی موفقیت ها اشاره کرد، که خود بیانگر نقطه عزیمت دولت و  موقعیت فعلی آن خواهد بود.


رشد منفی اقتصادی وانزوای شدید بین اللملی در شروع دولت روحانی:

دولت یازدهم اداره ی کشور را با نرخ تورم رسمی 46 درصدی تحویل گرفت و این درحالی بود که تا پیش از آن هیچ دولتی اداره ی امور را با تورم بالای 23 درصد و رشد اقتصادی منفی ۶ درصدی(!)، تحویل و برعهده نگرفته بود، بدیهی است که در تورم اینچنینی تکلیف پیش بینی پذیر بودن، ثبات اقتصادی، سرمایه گذاری و اشتغالزایی، به خودی خود روشن خواهد بود، از اینرو بود که کشور در زمان شروع بکار دولت روحانی، در دوسال پیاپی رشد اقتصادی منفی را تجربه میکرد( در سال 92 رشد اقتصادی کشور منفی 6درصد بود!)، مساله یی که در مغایرت روشن با پیش بینی های برنامه ی توسعه پنجم بود و علیرغم بهبود چشمگیر و مثبت شدن رشد اقتصادی در دولت یازدهم، اثرات و تبعات منفی و سایه ی شوم آن، تا سالیان سال  بر زندگی و معیشت مردم و اقتصاد کشور مشهود خواهد بود.  برای صاحبنظران و آشنایان به اقتصاد همین دو اشاره ی مستند کافی است تا "خود حدیث مُفصل بخوانند از این مُجمل".
 در چنین فضایی اشاره به  انزوای شدید بین اللملی و اجماع  منطقه یی و جهانی،  رشد مهاجرت به خارج از کشور، بسته شدن فضای رسانهایی و مدنی،  بی ثباتی حوزه اقتصاد ، یادآور مشکلات بجا مانده از دولت قبل  خواهد بود.


بهبود وضعیت طبق آمارهای واقعی:

امروز مرور آمارهای مستند، رسمی و غیر قابل خدشه، بخوبی رشد شاخصها و بهبود وضعیت در حوزه های مختلف مرتبط با معیشت مردم را نشان می دهد. امروز اگر معضل بیکاری و سیل عظیم جمعیت و جوانان متقاضی اشتغال به بارزار کار آزاردهنده و مساله یی عمومی شده، و با وجود تلاش بیش از ظرفیت دولت، میزان اشتغالزایی متناسب با جمعیت جویای کار نبوده است، باید علت و ریشه ی آنرا در بی برنامگی و هرز منابع و ثروت افسانه یی و استثنایی حاصل از بازارپررونق نفت در سالهای 84 تا 92 دانست که بدون هیچ برنامه ی مدون شفاف و آینده نگری بجای کمک به رشد اقتصادی و بهتر شدن وضعیت حال و آینده ی کشور،  و بی هیچ پاسخی به مراجع نظارتی، هدر رفت و بجای ایجاد اشتغال پایدار بر اساس تولید و توسعه صنایع، در کام ویژه خواران و سوداگران بازار بی سامان اقتصاد رفته است!
و این در حالی است که دولت یازدهم با وجودی که  میراث دار بی انضباطی بی سابقه مالی و مدیریتی در سطوح مختلف بوده، توانسته است در سطح منطقه یی و بین اللملی با دنبال کردن سیاست ورزی مسالمت جویانه فضای تقابل را به فضای تعامل تبدیل کرده و به بازسازی چهره ی مخدوش نظام سیاسی جمهوری اسلامی بپردازد به موازات آن درسطح  مدیریت داخلی نیز،  پروژه های بزرگ و ملی  همچون "طرح تحول نظام سلامت" را به اجرا درآورده که علیرغم وجود برخی ضعف ها، و کاستی ها توانسته است، عموم جامعه و بویژه طبقات با سطح درآمدی پایین را از مزایای دریافت خدمات درمانی با کمترین هزینه، برخوردار و بهره مند نماید، کارها و برنامه هایی از این دست که بدون عوام فریبی  و شعارهای بی محتوا، تاثیر ملموس و عینی در زندگی لایه های مختلف جامعه  بدنبال داشته است.

 تخریب دولت با تبلیغات و هیاهو به مدد رسانه ها و تریبون های فراگیر :
 معتقدیم که علیرغم تبلیغات و هیاهو به مدد رسانه ها و تریبون های فراگیر، در نهایت این افکارعمومی است که براستی و بدرستی بهترین داوری را از گفتارها و عملکردها خواهد داشت
و کسانی که امروز به هر بهانه یی عملکرد دولت را مورد نقد غیر مستند قرار می دهند سکوت و بدتر از آن توجیه کردن های غیرموجه شان از شرایط نابسامان کشور در سالهای پیش از ۹۲ ، مورد قضاوت مردم و تاریخ قرار خواهد  گرفت.

 انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران، ضمن ارج گذاری به تلاش دولتمردان در رفع کاستی ها و بهبود وضعیت و منزلت جامعه ی ایرانی، منتقدین دولت و دلسوزان امروز ملت(!) را به رعایت استناد و انصاف درنقد با در نظر گرفتن شاخص های  قبل و بعد از شروع بکار دولت یازدهم دعوت می نماید و در پایان ملت بزرگ ایران را دعوت می نماید  که در آستانه ی انتخابات 29 اردیبهشت در دو سطح "ریاست جمهوری" و  "شوراهای اسلامی شهر و روستا"،  در جهت زنده نگه داشتن امید به فرداهای بهتر، مسئولانه حضور و مشارکت فعالانه داشته باشند. امید که این انتخابات نشان دیگر از تبلور اراده ی ملی و مردمسالاری نظام جمهوری اسلامی باشد و مسئولان با رعایت اصل بیطرفی زمینه ساز حضور و مشارکت فراگیر ملت در پای "صندوق های رای" شوند، و همگان بویژه "نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی"، در عمل و اجرا با پایبندی به قانون، مشی و توصیه ی صریح حضرت امام(ره)،  ملتزم و پیشگام  انتخاباتی رقابتی، سالم و با مشارکت بالا باشند .


۷ فروردین  ۹۶

" انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران"


١٤:٢٣ - دوشنبه ٧ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٥    /    تعداد نمایش : ٤٦٣


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: