انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران
صفحه اصليدرباره انجمنارکان انجمنعضویت در انجمنارتباط با انجمننقشه سایتپیوندهای مرتبط
صفحه اول
تماس با ما
RSS
سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩  -  
 » 
منوی اصلی
تبلیغات
 کانال تلگرامی انجمن اسلامی جامعه پزشکی اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

عضویت در سایت
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > بیست و پنجمین مجمع انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور معاون اول رییس جمهور:

بیست و پنجمین مجمع انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران برگزار شد

بیست و پنجمین مجمع انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران  با حضور معاون اول رییس جمهور و سایر شخصیت های سیاسی  و مسئولین اجرایی  در سالن اجلاس سران در روز جمعه هشتم دی ماه 96 برگزار شد. در این نشست که اعضای انجمن از سراسر کشور حضور داشتند  بعد از تلاوت قران مجید و سرود جمهوری اسلامی،  پیام سید محمد خاتمی رییس  دولت اصلاحات به این مجمع توسط دکتر علی شکوری راد عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی قرائت شد  در ادامه  دکتر محمد رضا ظفرقندی  دبیر کل  انجمن در جایگاه حاضر  و ضمن خیر مقدم به  سخنرانی  پرداخت.

 دکتر ظفرقندی گفت: امروز کوس رسوایی بداخلاقی و دروغ‌گویی افرادی که آیت‌الله هاشمی سال‌ها پیش آنها را شناخته و درباره آنها هشدار داده بود، نواخته شده است.

محمدرضا ظفرقندی ضمن قدردانی از حضور علی مطهری، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دکتر مطهری در سال‌های سخت بعد از ۸۸، همواره با انجمن اسلامی همراهی و دکتر جهانگیری نیز در انتخابات نقش بسیار مهمی داشتند.

امروز شاهد صدق نظرات و پیش‌بینی‌های آیت‌الله هاشمی هستیم

وی با بیان اینکه انجمن اسلامی جامعه پزشکی حدود ۲۶ سال قبل به دلیل شرایط و نگرانی‌های بعد از رحلت امام ایجاد شد، اظهار داشت: امروز شاهد بیست و پنجمین مجمع عمومی این تشکل اصلاح‌طلب و تاثیرگذار در سراسر کشور هستیم. سال گذشته و امسال مجمع بدون حضور آیت‌الله هاشمی برگزار شد. امروز شاهد صدق نظرات و پیش‌بینی‌های او هستیم وکوس رسوایی ، بداخلاقی و دروغ‌گویی افرادی که آیت‌الله هاشمی سال‌ها پیش آنها را شناخته و درباره آنها هشدار داده بود، نواخته شده است. افرادی آن روزها به هر دلیلی از آنها حمایت کردند و امروز بر سر دو راهی متحیر ماندند.

باید صبور باشیم

ظفرقندی با بیان اینکه امروز بزرگانی که این افراد را شناخته بودند در حصر هستند، تصریح کرد: افرادی مانند موسوی و کروبی در حصر هستند و دیگران آزادند. امروز ما هستیم با شرایط به جا مانده از هشت سال که سراسر خسارت بود.

 

وی با بیان اینکه انفعال و پشیمانی اشتباهی بزرگ است، خاطرنشان کرد: مدیریت خاتمی، همراهی عارف در سال ۹۲ و همراهی ارزشمند دکتر جهانگیری در سال ۹۶ به ما آموخت برای رسیدن به آزادی و حقوق در کنار قانون، برای امنیت در کنار آزادی و برای پاسخگویی همه مسئولان باید صبور باشیم.

صداوسیما بر مسائل گذشته علیرغم رای مردم تاکید می‌کند

دبیرکل انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران افزود: علی‌رغم رای مردم همچنان برخی رسانه‌ها مانند صداوسیما بر مسائل گذشته تاکید می‌کنند که این موضوع تاسف‌بار است.

ظفرقندی با اشاره به اهم فعالیت‌های انجمن اسلامی ابراز داشت: فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و صنفی، حضور مستمر در جلسات شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان، پذیرفتن گروه ستاد پزشکی انتخابات ریاست‌جمهوری، حضور فعال در انتخابات نظام پزشکی در سراسر کشور، حضور در عرصه‌های سیاسی و صدور بیانیه‌های مختلف و جلسات کارشناسی متعدد درباره مسائل مختلف حوزه سلامت و طرح تحول سلامت از نکات اصلی فعالیت‌های سال گذشته بود.

طرح تحول سلامت مشکلات متعددی دارد:

وی درباره طرح تحول سلامت بیان کرد: این طرح که جزو برنامه‌های اصلی دولت بود و در این دولت سهم سلامت از جی‌دی‌پی از حدود شش درصد به ۹ درصد افزایش پیدا کرد اما علی رغم همه این موارد متاسفانه حال و روز خوبی ندارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه عدم تعادل بین درآمدهای پایدار و منطقی کردن هزینه‌های طرح و عدم مشارکت نخبگان جامعه پزشکی در تدبیر این طرح باعث شده این طرح مشکلات متعددی داشته باشد، یادآور شد: پزشکانی که تنها ممر درآمدشان از کار شبانه‌روزی و خدمت به مردم است، حدود یک‌سال است که حقوق نگرفتند و همچنان سرکار هستند.

قدردانی از خدمات جامعه پزشکی در زلزله کرمانشاه

ظفرقندی با اشاره به خدمات پزشکی در سر‌پل ذهاب عنوان کرد: پزشکان در شرایطی سختی در منطقه زلزله‌زده و سرپل ذهاب در حال خدمات‌رسانی هستند که جای قدردانی دارد. این جامعه در شرایطی مانند جنگ نیز بسیار تاثیرگذار بودند.

وی اضافه کرد: امیدواریم این مشکل نیز با تدبیر و درایت و همکاری دکتر جهانگیری برطرف شود و شرکت‌های دارویی، تولید دارو و دیگر مسائلی که وجود دارد سامان بگیرد.

.دکتر علی مطهری  نایب رییس مجلس شورای اسلامی سخنران بعدی این مراسم بود  . نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اشتباه است فکر کنیم که به هر شکلی عمل کنیم، انقلاب اسلامی حفط می شود.

علی مطهری در این نشست اظهار کرد: انقلاب صدر اسلام از زمان عثمان دچار انحراف شد و به مرور بنی امیه که اعتقادی به اسلام نداشتند به قدرت رسیدند.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی شبیه‌ترین انقلاب به انقلاب صدر اسلام است و فرزندی از انقلاب صدر اسلام است. انقلاب صدر اسلام منحرف شد بنابراین اشتباه است فکر کنیم هرگونه عمل کنیم، انقلاب اسلامی حفظ شده و دچار انحراف نمی‌شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تمام اهداف سایر انقلاب‌ها را داشته است گفت: آزادی، حقوق بشر که در انقلاب فرانسه و عدالت که در انقلاب روسیه مطرح شد در انقلاب اسلامی ما هم وجود دارد ولی ما مفهوم عدالت یا حقوق بشر را درقالب مفاهیم اسلامی اعتقاد داریم و از این جهت مفهوم آزادی و عدالت در لیبرالیسم و کمونیسم با برداشت اسلام متفاوت است. تنها انقلابی که با انقلاب اسلامی قابل مقایسه است، انقلاب صدر اسلام است.

مطهری خاطرنشان کرد: شهید مطهری می گفت جامعه اسلامی همواره از درون خود تهدید می شود و هر وقت جامعه اسلامی از مسیر خود منحرف شد، زمانی بود که اقلیتی منافق، اکثریت مسلمان را فریب داد.

وی با اشاره به اینکه شهید مطهری نفوذ اندیشه های بیگانه و تجددگرایی افراطی را دو آفت نهصت اسلامی می دانست گفت: قرآن ظلم، فساد در اخلاق، تشتت و ترک امر به معروف و نهی از منکر را عواملی برای انقراض امت ها برمی‌شمرد.

نماینده مردم تهران افزود: امروز وظیفه ما این است که مراقب  انحراف‌ها در جامعه اسلامی باشیم. شاید کم شدن خلوص نیت یکی از آفات انقلاب اسلامی باشد.

مطهری در پایان تاکید کرد: امروز ما به شدت به وحدت محتاج هستیم زیرا در شرایط سختی به سر می‌بریم.

 سخنران بعدی این مراسم  دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری بود.

 معاون اول رييس جمهور با تاکيد بر اينکه حل مسائل و مشکلات مختلف جامعه و عبور از بحران هاي داخلي و بين المللي نيازمند انسجام و تفاهم ملي در داخل کشور است ، گفت: اگر در برابر چالش ها به درک و راه حل مشترک نرسيم و نتوانيم از فرصت ها و سرمايه هاي موجود براي عبور از اين موضوعات استفاده کنيم دچار مشکل خواهيم شد.
، دکتر اسحاق جهانگيري ديروز در بيست و پنجمين مجمع عمومي انجمن اسلامي جامعه پزشکي گفت: جريانات سياسي کشور اعم از اصلاح طلب، اصول گرا و اعتدالي و همه کساني که درد و دغدغه امروز و فرداي ملت ايران را دارند بايد بدانند تنها در کنار هم مي توانند مسائل را مرتفع کنند و هيچ جرياني نمي تواند با حذف ديگران موفق باشد.
معاون اول رييس جمهور تصريح کرد: بايد هشدارها و رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب نتايج مطالعات پايش هاي ملي و اظهار نگراني شخصيت هاي دلسوز کشور را جدي بگيريم و همه دست در دست هم مسائل کشور را حل کنيم.
وي به چالش هاي پيش روي کشور نظير بيکاري، کاهش قدرت خريد و رفاه مردم، تهديد هاي منطقه اي و بين المللي اشاره کرد و اظهار داشت: در اين مقطع ما نيازمند استفاده از همه ظرفيت هاي مادي و معنوي کشور هستيم.
دکتر جهانگيري نياز به همه جانبه‌نگري در توصيف و تبيين وضعيت فعلي کشور را ضروري خواند و گفت: دولت براي حل چالش‌ها نيازمند راهکارهاي ارائه شده از سوي نخبگان و تبيين مسائل در جامعه است.
معاون اول رييس جمهوري بر تفکيک نقد از تهمت، لجن پراکني و فحاشي تاکيد کرد و با اشاره به مطرح بودن اين مسائل در رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب گفت: بايد مرز بين نقد و فحاشي و تخريب مشخص شود، تخريب و تهمت در هر مقطعي زيانبار است.
وي ضرورت توجه به عوامل و محرک‌هاي خروج از تنگناها نظير ايجاد اميد در جامعه و تقويت سرمايه اجتماعي را يادآو شد و گفت: آنچه در سال‌هاي گذشته باعث موفقيت دولت در عرصه‌هاي‌مختلف نظير ايجاد ثبات اقتصادي و موفقيت‌هاي بين المللي شد بيش از سياست‌ها، اميد مردم به آينده بود متاسفانه امروز عده اي اميد مردم را به شدت هدف قرار داده اند تا آنها مايوس شوند.دکتر جهانگيري ادامه داد: بايد تلاش کنيم سرمايه اجتماعي در کشور تامين شود و اين اتفاق جز با مشارکت ملي و ايفاي نقش و حضور جوانان، زنان و اقوام مختلف محقق نخواهد شد.معاون اول رييس جمهوري به نقش احزاب و رسانه‌ها و گروه‌هاي مستقل در توسعه کشور اشاره و گفت: توسعه کشور ارتباط تنگاتنگي با روابط بين الملل دارد و نمي توان مسائل داخلي را با ديوار کشيدن به دور کشور حل کرد. هيچ کشوري نخواهد توانست با انزوا مسائل داخلي خود را برطرف کند.

وي افزود: بايد مسئولان و نخبگان درباره راهکارهاي پيش روي عبور از اين چالش‌ها به مفاهمه و درک مشترک برسند. دولت در چهار سال و نيم گذشته تلاش کرد تا با شناسايي اولويت‌ها و تمرکز بر روي آن‌ها از چالش‌هاي پيش رو عبور کند. در مسئله هسته‌‌اي‌دولت به بهترين نحو قضايا را سامان‌داد.البته آمريکايي‌ها بعد‌از آمدن رييس‌جمهوري جديد بد عهدي کردند و تلاش دارند تا با مواضع خود فضاي مثبت برجام براي ايران را از بين ببرند‌.

دکتر جهانگيري به شاخص‌هاي اقتصادي نظير رشد اقتصادي، کنترل تورم و اشتغالزايي اشاره کرد و گفت: کارهاي بزرگي در بخش اقتصاد انجام شده که نشان مي دهد اين بخش روي ريل درست قرار گرفته‌، البته ممکن است برخي کاستي‌ها و افزايش قيمت برخي اقلام وجود داشته باشد.
معاون اول رييس جمهور گفت: امروز کساني اين مسائل را بهانه کرده‌اند و باني حوادثي شده اند
‌که ابعاد و زواياي ديگري دارد و بايد بدانند دود اين حوادث به چشم خود آنها خواهد رفت چرا که وقتي جريان اجتماعي ايجاد شد و به سطح خيابان رسيد قطعا کساني که آن را شروع کرده‌اند کنترل‌کننده آن نخواهند بود و ديگران سوار بر آن موج خواهند شد‌.
وي به حوزه بهداشت و درمان و اولويت‌هاي دولت براي دسترسي مردم به خدمات ارزان، بهداشتي و درماني، ارتقاي اين خدمات اشاره کرد و گفت: نظرسنجي‌ها نشان مي دهد مردم از تحولات در حوزه سلامت راضي هستند، البته نارسايي‌هايي نظير مسائل مالي پيشبرد طرح سلامت وجود دارد که حتما براي آن راهکار خواهيم يافت.
دکتر جهانگيري دربخشي از سخنانش با اشاره به اينکهنهادينه‌شدن دموکراسي در کشور و شکل‌گيري حرکت‌هاي قانونمند و پاسخگو کردن مسئولان نيازمند حمايت جدي از نهادهاي مدني، صنفي و سياسي است، گفت: بدون وجود نهادهاي مصلحت ياب و مدني دموکراسي محقق نخواهد شد.معاون اول رييس جمهوري با تاکيد بر اينکه نقد منصفانه منجر به تصحيح حرکت دولت مي شود گفت: تنها ميدان سياست نيست که نياز به دموکراسي و دخالت موثر مردم دارد بلکه اقتصاد، فرهنگ و اجتماع نيز بدون آزادي و عدالت به شکوفايي نخواهند رسيد .
وي ادامه داد: مردم بايد باور داشته باشند که در ساختن کشور سهم دارند و اين باور بايد در سياست‌هاي دولت متبلور شود. اين سياست‌ها وقتي شکل خواهد گرفت که احزاب و نهادهاي مدني به عنوان فرصت تلقي شوند در اين صورت شاهد مشارکت مردم و تشکل‌ها خواهيم بود.
دکتر جهانگيري تاکيد کرد: دولت از احزاب رسمي و شناسنامه دار کشور حمايت مي کند و اين امر در جهت مصلحت و نظام و حاکميت است.

  مجمع در ادامه  نسبت به انتخاب  اعضای شورای مرکزی پرداخت و بعد از معرفی کاندیداها  رای گیری انجام شد. در ادامه و بعد از  اقامه نماز و صرف ناهار  پانل بررسی طرح تحوبل سلامت با حضور مسئولین و صاحب نظران و  تریبون آزاد در این زمینه برگزار گردید و در انتها نتایج انتخابات قرائت  شد

اسامی منتخبان شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران در بیست و پنجمین مجمع عمومی سالیانه به ترتیب آرا زیر در گروه‌های مختلف جامعه پزشکی به شرح زیر است: 

پزشکان:

محمدرضا ظفرقندی: ۲۸۱ رای 

سیدرضا رییس کرمی: ۲۶۹ رای 

مصطفی معین: ۲۶۱ رای 

علی شکوری‌‌‌راد: ۲۳۵ رای 

هادی عبداللهی: ۲۳۲ رای 

مجتبی سالاری‌‌فر: ۱۹۶ رای 

محمدرضا واعظ مهدوی: ۱۹۲ رای 

فرید مرادیان: ۱۶۵ رای 

عزت‌الله گل علی‌زاده: ۱۵۷ رای

عفت‌السادات میرمعینی: ۱۵۷ رای 

ایرج حریرچی: ۱۵۳ رای 

نسترن موسوی: ۱۵۲ رای 

سعید سمنانیان: ۱۴۹ رای

جلال‌الدین امیری: ۱۴۹ رای 

علی نیکجو: ۱۴۸ رای 

سعید تاملی: ۱۴۳ رای 

جعفر قائم‌پناه: ۱۴۰ رای 

وحید قبادی: ۱۳۷ رای 

سید تقی نوربخش: ۱۳۴ رای 

سعید رحمدار: ۱۲۳ رای 

دندانپزشکان:

علی تاجرنیا: ۲۵۲ رای 

فخرالدین حیدریان: ۲۰۷ رای 

کریم لاله ماژین: ۸۹ رای 

مصطفی فاطمی: ۸۳ رای 

داروسازان:

مرتضی خیرآبادی: ۱۹۶ رای 

مصطفی آزادبخت: ۱۵۴ رای 

فریدون سیامک‌نژاد: ۱۵۳ رای 

سهرابی: ۱۱۸ رای 

علوم پایه:

محمد کاخکی: ۱۶۷ رای 

محمدرضا یزدان‌‌پناه: ۱۵۸ رای 

غلامرضا انصاری: ۱۴۷ رای 

بازرسین:

 چوبینه: ۲۳۱ رای 

 جباری: ۱۶۲ رای 

محمد مولایی: ۱۰۵ رای 

  

 

 

 


٠٩:٢٩ - شنبه ٩ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٣٣٧    /    تعداد نمایش : ٨٩٣


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: