انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران
صفحه اصليدرباره انجمنارکان انجمنعضویت در انجمنارتباط با انجمننقشه سایتپیوندهای مرتبط
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٧  -  
 » 
منوی اصلی
تبلیغات
 کانال تلگرامی انجمن اسلامی جامعه پزشکی اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

عضویت در سایت
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > برای تداوم صلح، امنیت و عزت کشور از کاندیداتوری دکتر روحانی حمایت میکنیم


  چاپ        ارسال به دوست

خانه پرستار ایران اعلام کرد :

برای تداوم صلح، امنیت و عزت کشور از کاندیداتوری دکتر روحانی حمایت میکنیم


به گزارش کمیته ستاد سلامت دکتر روحانی ، خانه پرستار ایران طی بیانیه ای حمایت خود را از کاندیداتوری دکتر روحانی اعلام نمود .
بنابراین گزارش ؛ در این بیانیه آمده انتخابات ریاست جمهوری مظهر اراده و خواست مردم است و حضور و مشارکت عموم مردم در انتخابات می تواند باعث اقتدار، عزت و سربلندی کشور شود که جامعه سیصد هزار نفری پرستاری کشور به عنوان یکی از بزرگترین و تأثیرگزارترین گروه های نظام سلامت با حضوری فعال می تواند تأثیر چند میلیونی در آرای انتخاباتی داشته باشد.
براساس این گزارش ، در این بیانیه اشاره شده که خانه پرستار ایران اعتقاد دارد که سکون و سکوت مشکلی را حل نخواهد کرد و برای برون رفت و اصلاح وضعیت موجود و ایجاد تغییرات، باید حضور و مشارکت فعال در صحنه های مختلف به ویژه انتخابات ریاست جمهوری داشت.
خانه پرستار در بیانیه خود آورده ؛ از عموم مردم فهیم و آگاه ایران اسلامی و همکاران فرهیخته در گروه پرستاری شامل پرستاران، بهیاران، کاردانان و کارشناسان اتاق عمل، هوشبری و فوریت ها، دانشجویان عزیز، بازنشستگان و پیشکسوتان پرستاری، کمک بهیاران و سایر گروه های پیراپزشکی دعوت می نماید با مشارکت حداکثری و حضوری آگاهانه انتخابی هوشمندانه داشته باشند.
در ادامه بیانیه خانه پرستار اشاره شده که خانه پرستار ایران به عنوان تشکل سیاسی مرجع که مورد وثوق قاطبه پرستاری کشور است ، ضمن حفظ مشی عدالت خواهانه و طی جلسات متعددی با رئیس ستاد سلامت، رئیس و دبیر ستاد تشکل های مردم نهاد، مشاورین ارشد ستاد مرکزی دکتر روحانی به این نتیجه رسیده که برای تداوم صلح، امنیت و حفظ منافع ملی و عزت کشور ضمن احترام به سایر کاندیداها از کاندیداتوری جناب آقای دکتر روحانی حمایت نماید.
بنابراین گزارش خانه پرستار ایران در ادامه بیانیه به انتظارات خود از دولت دوازدهم جهت برخورداری مردم از حداقل خدمات پرستاری ایمن اشاره کرده و آورده که انتظار می رود در دولت دوازدهم اجرای قانون بر زمین مانده تعرفه گذاری خدمات پرستاری وبرخورداری مشمولین گروه پرستاری از مزایای قانون مشاغل سخت و زیان آور مورد توجه قرار گیرد .
در ادامه این بیانیه ؛ برقراری عدالت در نظام سلامت به ویژه کاهش اختلاف در پرداخت گروه های  مختلف در حوزه بهداشت و درمان و اصلاح نظام پرداخت موجود و  استفاده از توانمندی و ظرفیت های سازمان نظام پرستاری و انجمن های علمی و صنفی گروه پرستاری در تصمیم سازی ها، تصمیم گیری ها و سیاست گذاری در حوزه سلامت به ویژه مسائل مربوط به پرستاری جهت کارآمدی و اثربخشی بیشتر از دیگر درخواستهای خانه پرستار مطرح شده است .
در پایان بیانیه خانه پرستار ایران ؛رفع کمبود نیروی پرستاری از طریق افزایش جذابیت های حرفه ای و ایجاد انگیزه های شغلی ،  بکارگیری ظرفیت و اعضای حرفه ای نظام سلامت و مشارکت آنان برای اداره امور مدیریتی این حوزه و همچنین توقف کامل طرح های غیر کارشناسی و ضد پرستاری جهت کاهش دغدغه های جامعه پرستاری و بر قراری آرامش در پرستاری از دیگر مواردی است که خانه پرستار ایران درخواست رسیدگی از دولت دوازدهم را داشته است
.


١١:١٧ - يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٣١٠    /    تعداد نمایش : ٧٦


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: