انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران
صفحه اصليدرباره انجمنارکان انجمنعضویت در انجمنارتباط با انجمننقشه سایتپیوندهای مرتبط
صفحه اول
تماس با ما
RSS
چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩  -  
 » 
منوی اصلی
تبلیغات
 کانال تلگرامی انجمن اسلامی جامعه پزشکی اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

عضویت در سایت
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > افزایش سهم بودجه بهداشت و درمان در دولت یازدهم


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس اسبق شورای عالی نظام پزشکی کشور :

افزایش سهم بودجه بهداشت و درمان در دولت یازدهم

دکتر علی شکوری راد رئیس اسبق شورای عالی نظام پزشکی کشور با بیان اینکه از سال 79 تا 83 عهده دار مسئولیت ریاست شورای عالی نظام پزشکی بوده‌ام، گفت : در آن دوره، واقعی کردن تعرفه‌ها برای افزایش سهم بودجه بهداشت و درمان از بودجه کل کشور ، از مطالبات جامعه پزشکی کشور بود .

وی با اشاره به اینکه متاسفانه سهم بودجه بهداشت و درمان ایران نسبت به کشورهای هم ردیف پایین تر است  افزود : علی رغم اصلاح قانون نظام پزشکی متاسفانه اختیارات از این سازمان سلب و کارهای خوبی صورت نگرفت.

دکتر شکوری راد ادامه داد : دولت روحانی توجه زیادی به مسائل حوزه سلامت داشته و طرح تحول سلامت جزو برنامه اولویت دار دولت تبدیل شد که این مساله در طی سالیان گذشته برای اولین بار اتفاق افتاد و به دنبال آن جامعه پزشکان و همچنین مردم استقبال فراوانی از این طرح داشته اند.

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت نیازمند مشارکت جامعه پزشکی است، یادآور شد : طرح تحول نظام سلامت با مشارکت همه گروه‌ها انجام میشود و با همه نواقص اولیه در اجرای مرحله اول ولی اثرات اجرایی آن در بیمارستان‌های کشور به خوبی قابل رویت بود و ضریب اشغال تخت به صد در صد از زمان اجرای این طرح رسیده است.

شکوری راد با اشاره به اینکه بیماران از سراسر کشور به بیمارستانی مانند سینا ارجاع داده  می شوند و تحت این طرح بهترین خدمات پزشکی  با کمترین هزینه ارائه می شود گفت : افزایش پوشش بیمه ای در طرح تحول سلامت و بیشتر شدن میزان نفوذ و اعتبار از دیگر اقدامات انجام شده در این طرح است.

وی اظهار داشت : قیمت وسایل و تجهیزات پزشکی قبل از اجرای طرح تحول بسیار بالا بود و مردم توان پرداخت هزینه‌های ناشی از آن را نداشتند اما در حال حاضر بیمارستان‌ها وسایل و تجهیزات را تهیه و بیماران تنها  5 تا 10 درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.

رئیس اسبق شورای عالی نظام پزشکی کشور ادامه داد: در طرح تحول نظام سلامت شاهد رضایت مندی مردم و افزایش میزان بهره وری بیمارستان‌های دولتی هستیم و با برطرف شدن معایب ، این طرح به طرح اولویت دار دولت تبدیل می شود .

وی در پایان خاطرنشان کرد : در حال حاضر نواقصی در اجرای طرح تحول نظام سلامت وجود دارد که با برطرف شدن آن می‌تواند به نقطه درخشان دولت روحانی تبدیل شود./


١٠:٥٠ - جمعه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٢٩٣    /    تعداد نمایش : ١٧٤


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: