انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران
صفحه اصليدرباره انجمنارکان انجمنعضویت در انجمنارتباط با انجمننقشه سایتپیوندهای مرتبط
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩  -  
 » 
منوی اصلی
تبلیغات
 کانال تلگرامی انجمن اسلامی جامعه پزشکی اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

عضویت در سایت
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > علی مطهری صدای حق خواهی جامعه


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر غلامرضا انصاری:

علی مطهری صدای حق خواهی جامعه

نام علی مطهری در سپهر سیاست ایران باز درخشیدن گرفته است  در حالی که بسیاری از مقامات و صاحب منصبان در برابر بی قانونی ها و بی عدالتی ها سکوت کرده اند و یا خود را به خواب زده اند  بازهم این علی مطهری است که به عنوان نماینده به حق  مردم شجاعانه و غیرتمندانه  وارد صحنه شده  و از مطالبات به حق مردم و رعایت حقوق شهروندی و مراعات حقوق بشر صحبت می کند هر چند دلواپسان با بهانه های قانونی و فراقانونی  به خود او اجازه سخنرانی هم نمی دهند .@med_news
او از سویدای جان فریاد بر می آورد" این اقدامات غیر قانونی  برایم قابل هضم نیست و معتقدم عده‌ای را از دین گریزان می‌کند و انسان را به یاد اقدامات کلیسای کاتولیک در قرون وسطی می‌اندازد که منجر به گریز مردم اروپا از دین شد.»
این واکنش های سریع و قاطع و محکم و کم نظیر  علی مطهری در دفاع از مردم و آزادی خواهی نشان داده  که او همچنان تک ستاره درخشان مجلس شورای اسلامی است.
 او هم در مجلس نهم و هم این روزها در مجلس دهم نقش  بسیار مثبتی را بازی می‌کند و یک تنه بار مجلس را به دوش می کشد
علی مطهری به واسطه پدر شهیدش معلم بزرگ و بی نظیر انقلاب  آیت‌الله مطهری وارد فضای سیاسی کشور شد و بسیاری او را به جای علی مطهری، فرزند مطهری خطاب می‌کردند و بر این باور بودند وی تمام اعتبارش را از پدرش بدست آورده است و خود به تنهایی دارای شخصیت مستقلی نیست.
 بسیاری از ناظران سیاسی در دهه ۸۰، مطهری را نیز مانند دیگر آقازاده‌ها، کسی می‌دانستند که با نام پدر پله‌های ترقی را طی کرده است.
علی مطهری اما به سرعت مسیر خود را از نام پدر جدا کرد و تبدیل به یک سیاستمدار مستقل در ایران شد. این استقلال و حریت و شجاعت و آزادگی و تواضع مثال زدنی که این روزها متاعی نایاب است  باعث شد تا دیگر برخی حتی فراموش کنند او فرزند یکی از بنیانگذاران اصلی جمهوری اسلامی است.
آری علی مطهری به درستی و در واقع "آقازاده" نیست او" آزاده" است
علی مطهری این روزها یکی از متفاوت‌ترین سیاستمداران ایران است.
مواضع او در سال‌های اخیر به ویژه در ماجرای حصر، سوال از احمدی نژاد، ایستادگی در برابر دلواپسان، فریاد علیه بی عدالتی ها و تبعیض و استبداد در جامعه و تاکید بر رعایت حقوق بشر و دفاع از حق روشنفکران و دگر اندیشان و به خصوص مواضع محکم و ستودنی  وی در قضیه اخیر مشهد  باعث شده است علی مطهری تبدیل به بلندگوی اکثریت جامعه یعنی  افرادی شود که بر این باور هستند صدایشان در این جامعه شنیده نمی‌شود.

نایب رییس این روزهای مجلس شورای اسلامی می‌تواند لقب یکی از جذاب‌ترین و مردمی ترین سیاستمداران ایران را برای سال‌های مختلف و ادوار طولانی به خود اختصاص دهد. کسی که بسیاری بر این باور هستند همچناناصیل ترین و شایسته ترین نماینده مجلس شورای اسلامی است
صدای عدالت طلبانه و حق مدارانه علی مطهری صدای جامعه است اگر خود را به نشنیدن هم بزنیم پژواک صدای او در گوشها طنین انداز است و  خواهد بود


دکتر  غلامرضا انصاری

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران


٢٢:٢٣ - پنج شنبه ٤ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٢٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٣٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: